Kullanıcı Adı: Şifre:
Haber Scripti, php haber scripti
Ana Sayfa / POLEMİK / AK Parti tek parti, Erdoğan tek adam
Etiketler:
ak

AK Parti tek parti, Erdoğan tek adam AK Parti tek parti, Erdoğan tek adam

DP Genel Başkanı Cindoruk: "Hem 1960 ve hem de 1980 ihtilalleri, referandumda meşruiyet aramışlardır"

2010-07-20, 16:07:55 Okunma: 180 0 yorum


Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, ''Terör, Türkiye ile mücadele ediyor, Türkiye terör ile mücadele etmiyor'' dedi.

Cindoruk, Yürüyen Köşk'te partisinin Yalova İl Teşkilatı üyeleriyle kahvaltı yaptıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında 6 askerin şehit olduğu haberini aldıklarını belirten Cindoruk, bunun çok vahim bir haber olduğunu kaydetti.

''Bu bizim ortaya çıkmasını istemediğimiz bir öngörümüzü de ortaya koyuyor'' diyen Cindoruk, ''Terör, Türkiye ile mücadele ediyor, Türkiye terör ile mücadele etmiyor. Daha doğrusu bu hükümet, terörle mücadeleyi gevşetti. Sayın Başbakan, 50 kişi bulduğu yerde siyaset yapıyor ama terör siyaset yapmıyor, can alıyor'' dedi.

''TEK PARTİ VE TEK ADAM''
''Hem 1960 ve hem de 1980 ihtilalleri, referandumda meşruiyet aramışlardır'' görüşünü dile getiren Cindoruk, şunları söyledi:

''Bu iktidar ne arıyor? Bu iktidar da bence gereksiz, zaruriyeti olmayan Anayasa tasarısıyla bir meşruiyet arıyor. Tek parti ve tek adam Anayasa değişikliğinin meşruluğunu arıyor. Bu yolu açarsa, sanırım bundan sonra tek parti ve tek adam Anayasa değişiklikleri, Türkiye'nin gündemine gelecektir.''

Cindoruk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın referandumla ilgili uzlaşma aradığını belirterek, ''Başbakan, uzlaşmayı şimdi arayacağına, Anayasa teklifinden evvel arasaydınız da bu Anayasa değişikliği 350-360 aralığında değil, 500 milletvekilinin oyuyla geçseydi'' dedi.

DP'nin gelecek seçime tek başına gireceğini ifade eden Cindoruk, ''Dünyanın tüm demokratik ülkelerinde seçim barajı, yüzde 5 civarındadır. Eğer Türkiye, batılı demokratik ülkeleri örnek alıyorsa, yüzde 10 seçim barajı fazladır. Yüzde 5, temsiliyette en doğru rakamdır. Ancak partimizin barajla ilgili sıkıntısı yok'' diye konuştu.

AA

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


6 + 7 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


1.4991

1.5063

1.9535

1.9629

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

250 x 250

Bizi nerden buldunuz ?
Google
Arkadaşım tavsiye etti
Başka bir sitede reklamınızı gördüm
Şirketiniz reel reklamını gördüm
Şirketinizin sanal reklamlarını gördüm

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

250 x 250