Kullanıcı Adı: Şifre:
Haber Scripti, php haber scripti
Ana Sayfa / POLEMİK / Hangi isteği geri çevirdi?
Etiketler:

Hangi isteği geri çevirdi? Hangi isteği geri çevirdi?

Meclis Başkanı Şahin, ismini bir mahalle ya da sokağa vermek istediklerini söyleyen mahalle muhtarına, ’Yok... İleride ismimizi sökerler. Sezen Aksu gibi bizim de ismimizi sökerler’ diyerek esprili yanıt verdi.

2010-09-17, 17:51:14 Okunma: 209 0 yorum


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, Döşemealtı ilçesindeki Ayanlar Mahallesinde ismini bir mahalle ya da sokağa vermek istediklerini söyleyen muhtara, ''Yok... İleride ismimizi sökerler. Sezen Aksu gibi bizim ismimizi de sökerler'' diyerek esprili yanıt verdi.

Şahin, merkez Döşemealtı ilçesinde ziyaretlerde bulunarak, Kaymakam Mehmet Baygül'le bir araya geldi. İlçeye yeni atanan Baygül'e görevinde başarılar dileyen Şahin, sorunlar hakkında bilgi aldı.

Yaklaşık 2 yıl önce ilçe olan Döşemaltı'nın sorunlarını daha önceki siyasi görev dönemlerinden de bildiğini ve takip ettiğini belirten Şahin, Hükümet Konağı ve spor salonu ihtiyaçlarının yatırım programlarına alındığını söyledi.

2011 yatırım programında temeli atılması planlanan Hükümet Konağının 2012 yılında hizmete açılmasının beklendiğini kaydeden Şahin, gençlerin spor yapmasına olanak sağlayacak spor salonun da gelecek yıl hizmete açılacağını bildirdi.

TBMM Başkanı Şahin, kaymakamlığın ardından Döşemaltı Belediye Başkanı Nurettin Tursun'u da ziyaret ederek, meclis salonunda toplanan meclis üyeleri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Muhtarlar Şahin'e, köy ve mahalleleriyle ilgili ihtiyaçlarını iletti, Ayanlar Mahalle Muhtarı Hasan Kalkay, mahallede bulunan eski caminin restorasyonu için Şahin'den yardım istedi.

Muhtar Kalkay, Şahin'e, ''Seçimlerden önce size güvenerek cami sözü verdim'' diye seslenirken, bu sözlere şaşıran Şahin, ''Bir dakika. Nasıl yani? Nasıl bana güvenerek? Benim çok hayırsever biri olduğumu mu söylediler'' diye espri yaptı.

Caminin durumuna ilişkin bilgi alan Şahin, restorasyon çalışmalarına destek için salondaki yetkililere sorunu iletti.

Ayanlar Mahalle Muhtarı Hasan Kalkay'ın, ''Bir mahallemize ya sokağımıza isminizi vermek istiyoruz'' sözleri üzerine de TBMM Başkanı Şahin, ''Yok... İleride sökerler. Sezen Aksu gibi bizim ismimizi de sökerler'' diye espri yaptı. Bu sözler üzerine, Şahin ile birlikte salonda bulunanlar kahkaha attı.


-VEKİL ÖĞRETMEN ÇÖZÜMÜ-


Kirişciler Köyü Muhtarı Musa Akbıyık da, köyde ilköğretim okulunda birleştirilmiş sınıflarda eğitim verildiğini ve öğretmen ihtiyaçları bulunduğunu iletirken, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, kendisinin de birleştirilmiş sınıfta eğitim aldığını ancak artık çağın değiştiğini söyledi.

Öğretmen atamalarıyla ilgili KPSS sınavına yönelik soruşturma sürecini hatırlatan Şahin, Milli Eğitim Bakanlığının, bu süreçte geçici çözüm bulunması amacıyla vekil öğretmen ataması planladığını kaydetti.

ÖSYM'deki sınav sorunu ortaya çıkmasaydı Antalya'ya da 700 öğretmen atamasının planlandığını belirten Şahin, şöyle konuştu:

''Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK'teki sorun çözülene kadar vekil öğretmen atamayı planlıyor. Ankara Cumhuriyet Savcılığı konuyu inceliyor. Eğer bir sorun çıkmaz ise sınav geçerli olacak. Çıkarsa, gerekirse yeniden sınav yapılacak. Onun için o süre içerisinde sanıyorum vekil öğretmen ataması yapılacak. Bu okula da vekil öğretmen verilebilir.''

Çıplaklı Mahalle Muhtarı Süleyman Tevke de, mahalledeki Albay Süleyman Külahçı İlköğretim Okulu'nun bir kat yükseltilmesi gerektiğini, planlamasının yapıldığını ancak ödenek verilmediği yönündeki sorunu iletmesi üzerine Kaymakam Mehmet Baygül'den bilgi aldı.

Baygül'den okula ek kat yapılması için 50 bin TL'ye ihtiyaç bulunduğunu öğrenen Şahin, ''50 bin TL ise Milli Eğitim Bakanı Nimet Hanım'la konuşurum, gönderir'' dedi.

Toplantıda Döşemaltı ilçesindeki devlet hastanesi ihtiyacı da dile getirilirken, Şahin, bölgenin de ihtiyacını karşılayabilecek bir hastane yapımı için planlama olup olmadığını henüz bilmediğini, konuyu Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a ileteceğini söyledi.

Bir gazetecinin referandum sürecinde Antalya'daki ve sahil kesimlerindeki oy oranlarına yönelik sorusu üzerine de Şahin, TBMM Başkanı sıfatını taşıdığı sürece siyasi konularda açıklama yapmadığını ve yapmayacağını belirterek, bu konularda üyesi ve mensubu olduğu AK Parti'nin yöneticilerinin gerekli değerlendirmeyi yapabileceklerini söyledi.

Şahin, engellilerin rehabilitasyonuna ilişkin Antalya'da bir merkez yaptırılması yönündeki talep üzerine de, Sosyal Hizmet Müdürlüklerine bağlı kurumların yanı sıra bu alanda çeşitli vakıfların da hizmet verdiğini kaydetti. Şahin, kendi oğlunun da Ankara'daki Zihinsel Engelliler Vakfı'nın okulunda kaldığını belirtti.

Şahin, daha sonra Yığma Yusuf Demir Camisi'nde Cuma namazını kıldı. AA

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


7 + 9 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Bu Hafta |
Bu Ay |

1.5833

1.5909

2.1716

2.1821

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

250 x 250

Bizi nerden buldunuz ?
Google
Arkadaşım tavsiye etti
Başka bir sitede reklamınızı gördüm
Şirketiniz reel reklamını gördüm
Şirketinizin sanal reklamlarını gördüm

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

250 x 250