Kullanıcı Adı: Şifre:
Haber Scripti, php haber scripti
Ana Sayfa / GÜNDEM / Evet verene de hayır verene de...
Etiketler:
chp

Evet verene de hayır verene de... Evet verene de hayır verene de...

’Kalecik Karası Festivali’ne katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, referandumla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu referandumla ilgili, güzel bir demokrasi sınavı verildiğini ifade ederek, ’evet’ oyu verene de ’hayır’ oyu verene de teşekkür

2010-09-18, 17:42:09 Okunma: 420 1 yorum


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörün toplumsal uzlaşmayla çözüleceğini belirterek, "Eğer artık analar ağlamasın diyorsak toplumsal desteği alarak bu sorunu çözmek zorundayız" dedi, Kılıçdaroğlu, refarandum sonucuna ilişkin olarak ise, güzel bir demokrasi sınavı verildiğini ifade ederek, 'evet' oyu verene de 'hayır' oyu verene de teşekkür etti.

Kılıçdaroğlu, bu yıl 6.'sı düzenlenen 'Kalecik Karası Festivali'ne katıldı. Festivale, Kılıçdaroğlu'nun yanısıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay, genel sekreter Önder Sav, CHP Ankara milletvikilleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Standları tek tek gezen Kılıçdaroğlu'na Kalecik'le özdeşleşen siyah üzüm ve turşu ikram edildi. Seymen gösterisinin ardından festivalde bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Brüksel temaslarına değinerek, temaslarında hep CHP'yi hem de Türkiye'yi anlattıklarını ve başarılı görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yarın Almanya'ya gideceğini bildiren Kılıçdaroğlu, burada Almanya Sosyal Demokrat Partisi yetkilileriyle görüşeceğini kaydetti. Festivalin yapıldığı Kalecik'in millattan önce kurulan bir yer olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Kalecik'in adını Kalecik Karası'nın duyurduğunu söyledi. Bir ürünün bir yerde olmasının önemli olmadığını, bu ürünün dünyaya tanıtılmasının önemli olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, festivalin Kalecik üzümünü dünyaya tanıttığını söyledi. Konuşmasında refarandum sonucuna da değinen Kılıçdaroğlu, güzel bir demokrasi sınavı verildiğini belirterek, 'evet' oyu verene de 'hayır' oyu verene de teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, sonucu demokrasinin güzelliği olarak nitelendirdi. Konuşmasında terör konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, bu sorunun çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu, "Biz istiyoruz ki terörü bitirelim. Her şeyimiz var. İnsan kaynağımız, doğamız, bütün güzelliklerimiz var. Biz, bütün güzellikleri tanıtmak yerine terörle uğraşmaya zamanımızı ayırıyoruz. Terörü gündemimizden çıkarmamız gerekiyor. Burada görev siyasi iktidara düşüyor. Toplumsal uzlaşma sağlayarak, bu sorunu çözeriz. Eğer analar ağlamasın diyorsak, toplumsal desteği alarak bu sorunu çözmek zorundayız. Hep beraber güzel Türkiye'yi kuracağız" diye konuştu. (İHA)

YORUMLAR // 1 Adet yorum yapıldı.
Destek hep lafta, icraatta yok!...
2010-10-20, 15:23:41, 85.98.207.136
haberci diyor ki; Laf çok ama uygulama yok. CHP bunu hep yapıyor. Toplumsal destek zaten mevcut. Ama bu destek siyasîlerde ne zaman olacak?

 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 2 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Bu Hafta |
Bu Ay |

1.5693

1.5769

2.1241

2.1343

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

250 x 250

Bizi nerden buldunuz ?
Google
Arkadaşım tavsiye etti
Başka bir sitede reklamınızı gördüm
Şirketiniz reel reklamını gördüm
Şirketinizin sanal reklamlarını gördüm

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

250 x 250