Spor

Beşiktaş'ta tarihi gelir !

Beşiktaş'ta tarihi gelir !
 
01 Haziran 2009 Pazartesi Saat 13:21
 
Turkcell Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupasını kazanan Beşiktaş'ın kasası doldu.

Fortis Türkiye Kupası’nı kaldırıp 6 yıl sonra Süper Lig şampiyonluğuna uzanan Beşiktaş’ın kasası doldu. Performans primi olarak dağıtılan yayın gelirleri, sponsorluklar, Kartal Yuvası ve şampiyonluk gelirleriyle Beşiktaş’ın 2008-2009 sezonu gelirleri 100 milyon doları geçti.

Önce Fortis Türkiye Kupası’nı kazanan ardından da Turkcell Süper Lig’de şampiyonluk ipini göğüsleyen Beşiktaş, tarihi gelir elde etti.

Hürriyet'in haberine göre maç hasılatı, sponsorluk gelirleri, saha içi reklamlar, performans pirimi ile yayın hakları, lisanslı taraftar ürünleri, transfer gelirleri, isim hakkı ve gayrimenkul kazançlarıyla Beşiktaş 2008-2009 sezonunda 100 milyon dolardan fazla para kazandı. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil eden tek takım olursa bu gelirleri daha da artıracak.

Performans 20 milyon dolar

6 yıl sonra Süper Lig’de şampiyonluk kupasını kaldıran Beşiktaş’ın geliri artmaya devam ediyor. Kulüp bu yıl en büyük geliri ise performans primi ile yayın haklarından elde etti. Beşiktaş, bu sezonda oynadığı 34 maçta topladığı puanlar, şampiyonluk kupası, dayanışma parası ve Fortis Türkiye Kupası şampiyonluğu ile aldığı yayın hakkı gelirlerini 20 milyon dolara çıkardı. Kara Kartal geçtiğimiz yıla oranla gelirlerini artırdı.

Bu yazı toplam 324 defa okundu.
Bu Yazıya Henuz Yorum Eklenmemistir.