Kullanıcı Adı: Şifre:
Haber Scripti, php haber scripti
Ana Sayfa / GÜNDEM / Her türlü sorunu kendimiz çözeceğiz
Etiketler:

Her türlü sorunu kendimiz çözeceğiz Her türlü sorunu kendimiz çözeceğiz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, büyük ülkelerin sorunlarının da olacağını belirterek, "Bu sorunlar, siyasi sorunlar, ekonomik sorunlar, sosyal sorunlar, ama bütün bunları konuşarak, tartışarak kendimiz çözeceğiz; bundan eminim" dedi.

2010-11-15, 13:46:26 Okunma: 191 0 yorum


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bir kez daha hep beraber Kurban Bayramını idrak etmenin mutluluğunun yaşandığını ifade eden Gül, yurt içindeki ve yurt dışındaki bütün vatandaşların Kurban Bayramı'nı tebrik ettiğini dile getirdi. Bu bayramın Türkiye, bütün Müslüman alemive bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni eden Cumhurbaşkanı Gül, "Bayramlar, bildiğiniz gibi bizim için neşe günleridir, bizim için dayanışma günleridir. Bin yıl boyunca bu topraklar üzerinde yaşayan hepimiz, bayramlar vasıtasıyla birbirimize kenetlendik, manevi tarafımızı kuvvetlendirdik, moral değerlerimizi kuvvetlendirdik. İşte bayramlar, bu yönde çok büyük fonksiyonlar gördü. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak hepimiz, hep beraber bu bayramda büyük bir mutluluk duyuyoruz. Şunu unutmayalım ki: Büyük bir ülkenin evlatlarıyız, büyük bir ülkenin vatandaşlarıyız. Ülkemizin her köşesi birbirinden daha renkli, birbirinden daha zengindir. Ülkemizin her köşesinin ayrı gerçekleri vardır. Bütün bunlar, bu ülkenin zenginlikleridir. Hep beraber kaynaşarak bu zenginliği tatmanın idraki içerisinde olmalıyız" dedi.

Büyük ülkelerin sorunlarının da olacağını belirten Gül, "Bu sorunlar, siyasi sorunlar, ekonomik sorunlar, sosyal sorunlar, ama bütün bunları konuşarak, tartışarak kendimiz çözeceğiz; bundan eminim. Şunu unutmayalım ki: Birbirimizi sevmemiz ve saymamız gerekir. Sevgi, aileden başlayacak. Arkadaşlık, dostluklar nihayet vatanımızı, ülkemizi sevgiyle devam edecektir. Bu konulara ne kadar çok önem verirsek, o kadar çok pozitif gündemle düşünmeye başlarız" dedi.

"TÜRKİYE'NİN PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜLECEĞİNE EMİNİM"

"Türkiye'nin problemlerinin çözüleceğine eminim. İnanın bana" diyen Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin bütün çevresine bir ilham kaynağı olduğunu vurguladı. Türkiye'nin ekonomik gelişmesi, Türkiye'deki demokratik gelişmeler, Türkiye'nin çok canlı kültürel hayatı, Türkiye'deki çoğulculuğun gerek Doğu'da gerek Batı'da büyük bir ibretle ve takdirle izlendiğini ifade etti. Türkiye'nin çok köklü bir değişimin içerisinden geçtiğini kaydeden Gül, bu değişimin tabii ki bazı sancıları olacağını bunları bir büyüme sancısı, pozitif sancı olarak görülmesi gerektiğini ve geleceği herkesin daha çok olumlu ve ümitli bakılması gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Gül mesajında şu ifadelere yer verdi: "İşte bayramlar vesilesiyle bunları bütün vatandaşlarım, sizlerle paylaştım. İnanıyorum ki, sizler de benimle aynı fikirdesiniz. İnanıyorum ki, Türkiye'yi yöneten herkes de, bu yönde çok daha büyük çaba sarf edecektir. Bayramlar tabii ki neşeli günlerdir, ama maalesef bazen dikkatsiz olunca, bu neşeli günler hepimize çok acılı günler haline dönüşmektedir. Bununla da trafiği kastettiğimi eminim ki anlamışsınızdır. Yollarımız çift yol oldu, bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Ama trafik kurallarına uymazsak, trafiğe dikkat etmezsek, çok büyük acıları yaşarız. Unutmayın ki, trafik kurallarına uymak, hepimiz için mecburiyettir, hepimiz yapmalıyız. Bakın, açık konuşayım size; ben şehir içerisinde bile seyahat ederken, havaalanına gidip gelirken, arka koltukta oturmama rağmen, kemerimi takarım. Herkese tavsiye ediyorum; kemerlerinizi muhakkak takın. Ön koltukta da olsanız, arka koltukta da olsanız, takın. Seyahat ederken fazla hızlı gitmeyin. Yollar güzel bile olsa, ufak bir dikkatsizlik, çok büyük kazalara sebebiyet vermektedir. Ümit ediyorum ki, bu Bayram, bu uzun tatil, inşallah üzücü geçmeyecektir. Son olarak şunu söyleyerek bitirmek istiyorum: Kurban Bayramı, aynı zamanda birçok vatandaşımızın Hac görevini yapmalarına da vesile olmakta. Hacca giden bütün vatandaşlarımı da tebrik ediyorum. Onların da sağ salim yurda dönmelerini temenni ediyorum. Bir kez daha bütün vatandaşlarımın Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum, onlara aydınlık günler diliyorum.

Herkese sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum, küçüklerin gözlerinden öpüyorum." (İHA)

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


6 + 1 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Bu Hafta |
Bu Ay |

1.5552

1.5627

2.1185

2.1287

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

250 x 250

Bizi nerden buldunuz ?
Google
Arkadaşım tavsiye etti
Başka bir sitede reklamınızı gördüm
Şirketiniz reel reklamını gördüm
Şirketinizin sanal reklamlarını gördüm

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

250 x 250