PHP Haberci Plus v2.2 haber, haberler

  Parçalı Bulutlu
  İzmir
  21°C
  Az Bulutlu
  Ankara
  21°C
  Parçalı Bulutlu
  İstanbul
  21°C

Tatlıses’i vuran zanlı ifade değiştirdi

İbrahim Tatlıses’e saldırı davasının tutuklu sanığı Yunus Ayık mahkemede daha önce verdiği ifadeyi değiştirdi.
2012-04-18, 20:37:24
Okunma: 692
0 Yorum
Tatlıses’i vuran zanlı ifade değiştirdi

 

Özel yetkili İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada ek savunma yapan Yunus Ayık, olay gecesi araçta şoförlük yaptığını belirterek, ''Ben bu işi Abdullah Uçmak'a yardım etmek için yaptım. Bu iş karşılığında kimseden para almadım. Kimsenin yaralanacağını da bilmiyordum, çünkü sadece Uçmak'ın parasını alamadığı birisini korkutmak amacıyla kurşun sıkılacağını zannediyordum'' ifadelerini kullandı.
 
"3 KEZ TETİĞE BASTIM"
''Eğer öldürmek amacıyla hareket etseydik, biraz daha bekleyip, önünü keserek ateş ederdik. İstemeden de olsa Tatlıses'in yaralanmasına neden oldum'' diyen Ayık, olayda Tatlıses'in vurulacağını bilmediğini öne sürerek, sanıklardan Ersin Altun'un olayda 3 kez tetiğe bastığını söyledi.
 
Ayık, bu eylemin Tatlıses'i öldürmek amaçlı yapılmadığını, korkutmak amacıyla düzenlendiğini iddia ederek, olayın ardından Altun'un Balıkesir'e, kendisinin de daha sonra Altun'un yanına gittiğini anlattı.
 
SSANIK AYIK İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ
Ayık'a soru sormak için söz alan sanık Abdullah Uçmak, ''Ayık'ın ifadeleri birbiriyle çelişiyor. Hangisi doğru?'' diye sordu. Bunun üzerine Ayık, ''Buradaki ifadelerim doğrudur. Daha önce poliste, savcılıkta ve hakimlikte verdiğim ifadelerimin sadece bazıları doğrudur. Doğru olmayan ifadelerimi burada değiştirdim'' yanıtını verdi.
 
Tutuklu sanık Ersin Altun da Ayık'a, ''Olayda araba kullanıyordun, 3 kez tetiğe bastığımı nereden biliyorsun?'' diye sordu. Ayık da ''3 kere hızlı hızlı ses duydum. Öyle anladım'' dedi.
 
Yunus Ayık'ın ek savunmasının ardından 3'ü polis 14 tanığın ifadesi alınan duruşma yarına ertelendi.

 

REKLAM ALANI

HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
EN ÇOK OKUNANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV

 

 

 

Reklam Alanı

350 x 250

ANKET
Web sitemize nereden ulaştınız ?
 • Facebook
 • Google
 • Diğer Arama Motorları
 • Altavsita

Site Haritası RSS Beslemeleri