PHP Haberci Plus v2.2 haber, haberler

  Az Bulutlu
  İzmir
  28°C
  Az Bulutlu
  Ankara
  27°C
  Az Bulutlu
  İstanbul
  28°C

Kendini El Kaide’ye benzetti

Anders Behring Breivik, kendi oluşturduğu örgütü, terör örgütü El Kaide’nin Hristiyan versiyonuna benzetti.
2012-04-18, 20:39:26
Okunma: 546
0 Yorum
Kendini El Kaide’ye benzetti

  Все подробности marble top bathroom vanity на нашем сайте.

Oslo'da Terör Mahkemesi'nde yargılanan aşırı sağcı terörist Anders Behring Breivik, kendi oluşturduğu Tapınak Şövalyeleri adlı örgütün, terör örgütü El Kaide'nin Hristiyan versiyonu olduğun söyledi.
 
"SALDIRILAR GEREKLİYDİ"
Oslo Bölge Mahkemesi'nde bugün de devam eden duruşmada, önce savcının ardında da müdahil avukatların yönelttiği soruları yanıtlayan Breivik, bağlantısı olduğu kişiler ya da saldırıları gerçekleştirmek için "kimden ilham aldığı" yönündeki sorulara yanıt vermeyeceğini söyledi.
 
Müdahil avukatların saldırların sonucundan memnun olup olmadığını sorması üzerine Breivik, bir taraftan bakıldığında saldırıların "trajik ve barbarca" göründüğünü, ancak diğer taraftan bakıldığında da bunun "gerekli olduğu"nun görüldüğünü öne sürdü.
 
Avrupa ülkelerinde El Kaide'nin Hristiyan versiyonunu yaratmak istediğinin altını çizen Breivik, "Tapınak Şövalyeleri"nin de El Kaide'nin Hristiyan versiyonu olduğunu söyledi.
 
BREİVİK'E MEKTUP YAĞIYOR
Bu arada, Norveç gazetesi NTB'nin haberine göre, Breivik'e dünyanın birçok yerinden mektup geliyor. Psikiyatrist Terje Törrissen, mektup yazanların Breivik'in kullandığı dil ve terminolojiyi kullandıklarını, ondan ilham aldıkları ve onun gibi aşırı milliyetçi biri olmak istediklerini söyledi. 23 yaşındaki adı açıklanmayan bir Amerikalı'nın mektubunda en büyük hayalinin "Breivik ile karşılaşmak olduğu"nu yazdığı bildirildi.

 

REKLAM ALANI

HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
Site Haritası RSS Beslemeleri